Настінні водяні конвектори опалення та їх особливості
Чавунні батареї, а саме під ними найчастіше розуміють словосполучення «радіатор опалення», з’явилися понад 100 років тому. Значна їх перевага в тому, що вони добре приймають та віддають тепло. Водночас чавунні батареї потребують значного об’єму теплоносія, мають не самий привабливий зовнішній вигляд та з часом в них утворюються повітряні пробки. Саме тому на зміну їм прийшли настінні водяні конвектори, які відрізняються великим різноманіттям форм, розмірів та модифікацій. Розглянемо, що собою представляють настінні водяні конвектори, як вони встановлюються, які мають переваги та недоліки.
Що таке настінні водяні конвектори
Настінні водяні конвектори опалення — це економічні та продуктивні прилади, які створюють оптимальні умови проживання у будинку та забезпечують розподіл теплого повітря рівномірно по приміщенню. Їхні технічні характеристики залежать від типу та площі теплообмінника, конструкції корпусу та технічного оснащення.
Основним елементом конвектора є теплообмінник у вигляді зигзагоподібної вигнутої мідною трубки, на якій закріплені сталеві, алюмінієві або мідні пластини, що збільшують площу теплообміну. Принцип роботи будь-якого типу конвектора заснований на законах фізики: оскільки тепле повітря легше ніж холодне, воно завжди підіймається вгору. Це називається конвекція. Пристрій поглинає холодне повітря знизу і видає назовні вже нагріте через отвори у верхній частині корпусу.
Монтаж
При підключенні такої системи опалення важливо правильно вибрати положення, щоб простір прогрівався рівномірно і ефективно. Також велике значення має матеріал, з якого виготовлений нагрівальний елемент. Його секції можуть бути зроблені з мідно-алюмінієвих, алюмінієвих або біметалевих пластин (найпопулярніший варіант), або зі сталі (більш доступний варіант).
В першу чергу, водяний конвектор необхідно закріпити на основі. Для цього в стіні достатньо просвердлити отвори і встановити спеціальне кріплення. Після фіксації прилад необхідно підключити до системи опалення. Для цього здебільшого використовують труби з нержавіючої сталі. Для підключення до трубопроводу опалення конвектори оснащені бічними або торцевими виводами з внутрішнім різьбленням 1/2.
Сучасні водяні конвектори мають клапан випуску повітря та ручний або автоматичний клапан, що регулює подачу теплоносія та відповідно інтенсивність нагріву повітря. Крім обов’язкових конструктивних елементів, описаних вище, обігрівачі можуть бути укомплектовані електронним термостатом.
Монтаж подібної системи опалення вимагає певних навичок. Тому потрібно суворо дотримуватися інструкції. Якщо ви не в змозі встановити систему самостійно, краще викликати кваліфікованих спеціалістів.
Настінні водяні конвектори — переваги та недоліки
Даний різновид теплового обладнання з’явився більше 20 років тому назад. За цей проміжок часу було виявлено ряд переваг водяних конвекторів опалення:
- простий монтаж;
- різноманіття форм, розмірів та модифікацій;
- швидке прогрівання приміщень;
- безшумність роботи;
- тривалий експлуатаційний період (понад 20 років).
Єдиний недолік водяних конвекторів — низька ефективність обігріву приміщень з високими стелями.
Висновок
Настінні водяні конвектори можна використовувати як основне або резервне джерело тепла. Вони легко монтуються під віконний проєм, не займають простір, мають сучасний привабливий дизайн. Завдяки невеликій вазі, водяні конвектори можуть встановлюватися на гіпсокартонні перегородки. Сьогодні на ринку представлено велике різноманіття моделей, здатних задовольнити навіть найвибагливіших споживачів.