Які існують способи під’єднати інтернет
Існує декілька основних способів під’єднати інтернет у будь-якому приміщенні. Всі вони відрізняються та мають свої особливості. Розглянемо найпоширеніші та оптимальні способи, а якщо вам потрібен інтернет провайдер Львів та область, то завітайте на сайт та оберіть собі потрібний тариф вже сьогодні.
Вита пара
Найстандартніший спосіб — найчастіше провайдери в багатоквартирних будинках пропонують саме дротовий інтернет за технологією Ethernet. Для клієнта це означає, що у квартиру заведуть мережевий мідний кабель — ту саму виту пару. Її можна під’єднати безпосередньо до комп’ютера або роутера.
Спеціальних налаштувань зазвичай не потрібно: пристрої користувача отримують налаштування автоматично за спеціальним протоколом DHCP. Цей спосіб максимально простий і для провайдера, і для користувача. Тим паче що проведення крученої пари в більшості випадків безплатне для клієнта.
Підключення по кручений парі — майже ідеальний метод, але його технічні можливості часто обмежені 100 Мбіт/с і громіздкою інфраструктурою на стороні провайдера. Довжина кабелю від передавача сигналу до приймача не повинна перевищувати 100 метрів, тому провайдери всюди ставлять комутаційні шафи з дорогим обладнанням.
Оптоволоконний кабель
Альтернатива витій парі — пасивна оптична мережа, або Passive Optical Network, PON.
Передача сигналу йде волоконно-оптичним кабелем. Кабель з оптоволокна не схильний до електромагнітних перешкод і дуже швидко передає сигнал. У PON не просто змінюється тип кабелю: технологія значно підвищує швидкість інтернету, аж до 1 Гбіт/с, і скорочує кількість обладнання, якому потрібне електроживлення та обслуговування.
Раніше провайдери підключали оптоволокно комбінованим способом: високошвидкісна оптика доставляла інтернет до багатоповерхового будинку, а по квартирах розходилася вже класична кручена пара. Але подешевшав і кабель, і залізо для роботи з ним — тепер оптоволокно прокладають прямо до квартири, де стоїть спеціальний ONT-термінал. Він потрібен для підключення оптоволоконного кабелю вдома.
Іншого способу під’єднати такий кабель немає: він не підходить до комп’ютерів і стандартних роутерів. Але просунуті термінали за функціями можна порівняти з роутерами: теж роздають вайфай і мають порти для дротового підключення пристроїв.
Супутниковий інтернет
Цей варіант має попит переважно в приватних і заміських будинках, дачних селищах і важкодоступних районах. Інакше кажучи, скрізь, де провайдери не готові встановлювати обладнання для витої пари або оптоволокна.
Для інтернету по супутнику необхідно встановити тарілку, приймач і спеціальний модем замість звичайного. Швидкість супутникового інтернету зазвичай не перевищує кількох мегабіт на секунду. Ситуацію потроху змінюють супутники OneWeb і Starlink.